‘Hiç karışmasalar emekli bugün 26 bin lira alacaktı’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bazı milletvekillerinin de eşlik ettiği Özel, Kırkpınar öncesinde parti teşkilatının önünde vatandaşlara seslendi. Özel, “Emekli maaşı, AK Parti geldiğinde 1.5 asgari ücret idi. Hiç ellemese, dokunmasa, karışmasa emeklimiz 26 bin lira alacaktı. Sistemi değiştirdiler şimdi 10 bin lira alıyor” dedi. Düzenledikleri emek mitingini hatırlatan Özel, asgari ücrete enflasyon uyarlaması istediklerini hatırlatarak, “Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zammı yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur” ifadelerini kullandı.

‘Hedef CHP iktidarı’

Özel, Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın’ı da makamında ziyaret etti. Özel, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hepimizin bildiği bir tek şey var ki, cumhuriyetin yüzüncü yılının ilk yerel seçimlerinde, yüzde 38’lik bir oy oranıyla 47 yıl sonra büyük bir başarı elde ettik. Ama esas hedefimiz cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinde Atatürk’ün partisini iktidar yapmak. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığına CHP’li bir cumhurbaşkanı seçtirmek. Bunun motivasyonu içindeyiz, bunun için çalışıyoruz. Başaracağız.”

İl başkanları kampa alınıyor

Yaz boyunca yollarda olacak ve il il gezecek olan CHP lideri Özgür Özel, örgütüyle de bir araya gelecek. CHP lideri başkanlığındaki il başkanları toplantısının 27-28 Temmuz tarihlerinde Muğla’da yapılması öngörülüyor. İl başkanları toplantısına MYK üyeleri de katılacak. İl başkanları toplantısında yeni dönemin yol haritası ve stratejisi masaya yatırılacak. Kampta il başkanlarına “Her an seçim olacakmış gibi çalışın” talimatının verilmesi öngörülüyor. Kampta, Türkiye ittifakı vurgusuna dikkat çekilerek, “Türkiye ittifakını büyütün, o ittifakın ruhuna uygun davranın” mesajının da verileceği ifade ediliyor. ● MEHTAP GÖKDEMİR/ ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x