Pek inandırıcı gelmedi ama… Kılıçdaroğlu öyle şaşırtıcı işler yaptı ki haberi manşete taşıdık… Kemal beyin işte veliahtı

Nur Banu Aras imzalı haberde; Ankara kulislerinde CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun veliaht olarak Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i istediği iddia edildi.

Ayrıca, seçim döneminde detayları net olarak bilinmeyen Ümit Özdağ-Kemal Kılıçdaroğlu ikili görüşmesinde Taşdelen’in de yer aldığı iddia edildi.

İşte Yeni Şafak’ın “Veliaht Taşdelen mi” başlıklı yazısı:

Ankara kulislerine göre istifa baskısına maruz kalan Kılıçdaroğlu, ayrılma durumunda genel başkanlığı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e bırakacak. Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşmelerinde Taşdelen’in de olduğu belirtiliyor. Taşdelen ilçe kurultaylarında muhalifleri Kılıçdaroğlu lehine ikna eden isim olarak da biliniyor.

CHP’de seçim hezimetinden sonra başlayan değişim tartışma-larında Genel Başkanlık için bir isim daha öne çıktı. Girdiği 12 seçimde de bozguna uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen istifa çağrılarına kulak tıkıyor. Gemiyi limana yanaştıracağını savunan Kılıçdaroğlu’na karşı ilk bayrak açan isim İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu olmuştu. İmamoğlu öncülüğünde yapılan Zoom toplantılarının ardından CHP Grup Başkanı Özgür Özel de adaylık için adı geçen isimlerden oldu. CHP’li Murat Karayalçın’ın ismi de “abi formülü” olarak CHP’yi olağanüstü kurultaya götürmek için kulislerde konuşuldu.

YANINDAN AYIRMIYOR

Son günlerde bu isimlerin dışında kulislerde yeni bir isim daha dillendiriliyor. Kılıçdaroğlu’nun koltuğundan ayrılması halinde, CHP liderliğini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e bırakacağı iddia ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun özel görüşmelerinde Taşdelen’in de bulunması dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu’nun İBB Başkanı İmamoğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile protokole vardığı toplantıda da Taşdelen’in yer aldığı belirtiliyor.

Taşdelen, CHP’de devam eden ilçe kurultaylarında da Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Ankara’da delege üzerinde etkinlik kurabilen Taşdelen’in, parti içindeki muhalifleri Kılıçdaroğlu lehine ikna ettiği biliniyor.

EDREMİT KONGRESİ KARIŞTI: Bu kafayla iktidar zor

CHP’de seçim yenilgisinden sonra başlayan kriz, yerel yönetimlerde de etkili oluyor. Partinin ilçe kongreleri büyük tartışmalara sahne oluyor. Gebze, Karabağlar ve Çiğli’deki kongrelerde çıkan arbedenin ardından, Edremit ilçe kongresinde de kavga çıktı. CHP delegeleri sandıkları kırdı. Bir partili “Bu parti bu kafayla hiçbir zaman iktidar olamaz” diye yönetime tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x