Yıllar sonra bulduğu annesini haraca bağladı!

R. Ç., henüz 16 yaşındayken evlilik dışı bir ilişki yaşadı. Bu ilişkiden bir kızı dünyaya geldi. R. Ç.’nin henüz çocuk yaştayken dünyaya gelen kızı, yetiştirme yurduna verildi. İstanbul’da yaşamaya başlayan R. Ç., 7 yıl önce kendisini bulan kızını görünce şok geçirdi.

Melisa Ö. annesi ile bir süre görüştükten sonra, bu kişiden para istemeye başladı. Anne R. Ç., maddi durumunun iyi olmadığını para veremeyeceğini söyledi. Melisa, ev alacağını belirterek önce 500 bin TL istedi. Bir süre sonra 200 bin TL istemeye başlayan Melisa Ö., annesinin akrabalarına da ulaşmaya başladı.

AKRABALARINA SÖYLEMEKLE TEHDİT ETTİ
Şantaja maruz kaldığını belirten R. Ç. ilk olarak kızı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Anne R. Ç., savcılık başvurusunun yanı sıra Büyükçekmece Aile Mahkemesi’ne de başvurarak koruma kararı verilmesi talebinde bulundu.

‘HARAÇ İSTİYOR’ SUÇLAMASI
Dava dilekçesinde “Davalı Melisa Ö. tarafından müvekkilim ve tüm ailesi rahatsız edilmekte. Telefon ve WhatsApp uygulaması ile müvekkilimin tüm ailesini rahatsız etmektedir. Biyolojik babasının aile yakınlarından birisi olduğunu iddia etmektedir. Müvekkilimin aile yakınlarının tamamı evli ve çocuk sahibidir. Yaşları da ileri yaştadır. Müvekkilim ve ailesinin ev ve iş ilişkileri Melisa Ö. yüzünden tehlikeye girmektedir. Müvekkileme kâbuslar yaşatmaktadır. Müvekkilimden haraç istemektedir” denildi.

Mahkemenin verdiği bir aylık koruma kararından sonra önceki gün, yine 1 aylık ikinci bir koruma kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x